Eğitimler

Uygulamalı Temel Düzey Gayrimenkul Değerleme Eğitimi

Yıldız Teknik Üniversitesi, SOM Kurumsal Gayrimenkul Değerleme ve Danışmanlık AŞ. ve MMI Mortgage Group işbirliği ile "Uygulamalı" Temel Düzey Gayrimenkul Değerleme Eğitimi Verildi.

Eğitim programının teorik bölümünde katılımcılara; "Gayrimenkul Değerleme Sektörü Hakkında Bilgilendirme", "Değerleme Yöntemleri", "Arsadan İskana Yasal Süreç"," Şehir Planlama ve İmar Koşullarının Değere Etkisi", "Tapu Mevzuatı" , "İnşaat Yapı Teknikleri ve Malzeme Bilgisi ","İnsan Tanıma Sanatı ve İletişim Stratejileri" konu başlıkları işlendi.

Katılımcılar 3 günlük staj programı dahilinde, SOM Değerleme uzmanları ile birebir çalışma fırsatına sahip olacak ve talebin gelişinden, raporun müşteriye teslim edilmesine kadar tüm sürece tanık olmak üzere, saha araştırmaları, müşteriden randevu alınması, tapu incelemeleri, belediye incelemeleri, gayrimenkulün görülmesi, emsal araştırması, rapor hazırlanıp, onaya gönderilmesi, onay sırasında gelebilecek soruların yanıtlanması, resmi kurum incelemeleri ve raporlama sürecinin tamamına katılma imkanı buldular.

Deneyimli ve uzman bir kadro tarafından gerçekleştirilecek olan eğitim programı ile gayrimenkul değerleme şirketlerinde çalışmaya başlayacak değerleme uzmanı adaylarına mevzuat, yöntem ve uygulamaları hakkında bilgi vermek, mesleğin gerektirdiği sosyal kişilik yapısına sahip olmalarını sağlamak, değerleme uzmanlarıyla birebir çalışarak uygulama tecrübesi kazandırmak ve böylece iş yaşamına hazır hale getirmek hedeflendi.

SOM, YTÜ-SEM ve MMI işbirliğinde gerçekleştirilen ve toplam 10 gün süren eğitim programı ile, gayrimenkul değerleme konusunda çalışacak adaylar, eğitimi başarı ile tamamlamalarından itibaren değerleme raporu hazırlayabilecek seviyeye gelmeleri hedeflendi. Teorik sınav puanları ve uygulama puanları değerlendirilerek başarılı olanlar sertifikalarını aldılar.

Bu eğitim ile ilgili PDF dökümanını indirebilirsiniz.

Eğitim Eğitim